خانه|اخبار |گالري عكس|پيوندها

جستجو در سایت

ساعت و تاریخ

دوشنبه ١٢ مرداد ١٣٩٤

آمار بازدید کنندگان

بازديدکنندگان اين صفحه : 627723
بازديدکنندگان امروز : 248
کل بازديدکنندگان : 5023652
زمان بارگزاری صفحه : 0.7656 ثانیه

نظرسنجي

بهترین راه گذراندن اوقات فراغت برای جوانان چیست؟

کلاس های آموزشی و کسب مهارت
ورزش
رفتن به اماکن تفریحی
مطالعه

پیوندها

 

اخبار رویدادها

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در آیین تجلیل از برترین های اخلاق مدار ورزش آذربایجانشرقی :
هدف از ترویج فرهنگ پهلوانی تبدیل باورهای اسلامی و ملی به فرهنگ و اخلاق است
سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در آیین تجلیل از برترین های اخلاق مدار ورزش آذربایجانشرقی گفت : هدف از ترویج فرهنگ پهلوانی تبدیل باورهای اسلامی و ملی به فرهنگ و اخلاق است. وی افزود : جامعه ورزشی همان متولیان ترویج فرهنگ پهلوانی وظیفه سنگین و سختی بر دوش دارند چرا که متولی تربیت و تعلیم حوزه جوانان هستیم. اسبقیان گفت : موضوع پهلوان و قهرمان از دیدگاه امام راحل 2 مقوله جداگانه بوده و امام راحل بر پهلوان بودن ورزشکار تاکید داشته اند. مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت : زمانی میتوانیم بگوییم در ترویج فرهنگ پهلوانی به توفیقاتی دست یافته ایم که باورهای دینی و ملی خود را به فرهنگ اسلامی و ملی و جوانمردی و پهلوانی تبدیل کنیم .
 ٢٣:٤٦ - يکشنبه ١١ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
بمناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی
آیین تجلیل از برترین های اخلاق مدار ورزش آذربایجانشرقی برگزار شد
آیین تجلیل از برترین های اخلاق مدار ورزش آذربایجانشرقی بمناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی برگزار شد. در این آیین که در سالن کنفرانس سپاه عاشورا با حضور سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی ، سردار کریمیان رییس هیات پهلوانی و زورخانه ای و فرمانده سپاه عاشورا و جمعی از پیشکسوتان ، روسای هیاتهای ورزشی و ورزشکاران ، مربیان و داوران ورزش باستانی برگزار شد از پدر شهید ورزشکار ، فرزند شهید ورزشکار ، جانبازان ورزشکار ، لیلا زارع زاده ورزشکار کم بینا ، مربیان اخلاق مدار و پیشکسوتان و مربیان و ورزشکار و داوران ورزش باستانی تجلیل و قدردانی کرد. در این آیین معنوی که با ضرب مرشد اصغر سفیدی آغاز شد از حاج علی اکبر عبهر صبح پدر شهید ورزشکار ، حاج محسن الیاسی پدر شهید ورزشکار ، میرسردار رضوانی فرزند شهید ورزشکار ، جانبازان ورزشکار اسماعیل جلیل نامور ، عوض صادق زاده و علی جهانگیری ، لیلا زارع زاده ورزشکار کم بینا که از رویارویی با ورزشکار رزیم غاصب اسرائیل در رقابتهای شطرنج قهرمانی جهان انصارف داد ، خانمها زهرا قمی (دوومیدانی) ، اقبالتاج صالح ودادی ( شنا ) ، بهناز مصلحی فر ( تیراندازی با کمان ) ، آقایان عادل بناکار سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز ، سعید نیکوخصلت کاراته ، ایوب دادوران ( دوومیدانی ) ، احد سلطان سالکی پیشکسوت ورزش باستانی ، حمید رضا پرتویار ورزشکار باستانی ، حسن پرتویار مرشد ، سعید بهشتی نیا ورزشکار باستانی و اصغر سفیدی مرشد تجلیل و قدردانی کرد.
 ٢٣:٢١ - يکشنبه ١١ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در نشست روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانها
اسبقیان : ورزش شهرستانها باید به سمت علمی کردن و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی هدایت شود/پرورش قهرمان اخلاقی و انقلابی گام بر می داریم
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در جمع روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانها گفت: ورزش شهرستانها باید به سمت علمی کردن و استفاده از ظزفیت بخش خصوصی هدایت شود. سید محمد شروین اسبقیان وی در ادامه افزود : همانگونه که مسیرحرکت ورزش استان که در سیر صعودی و پیشرفت در تمامی شاخص ها قرار دارد به سمت علم روز دنیا هدایت شود و در این راه دستاوردهای خوبی داشته ایم که کسب رتبه برتر ورزش استان حاصل اقدامات علمی و اجرای سند راهبردی ورزش استان بوده است . اسبقیان افزود : مسیر حرکت ورزش استان در از حرکت بر مدار ورزش سنتی رنج می بریم و همواره عقیده داشته ایم که برنامه ها به گونه ای نیست که بتواند ورزش را حرکت دهد. وی یادآور شد: بر اساس دستور دکتر جبارزاده استاندار آذربایجانشرقی و تاکیدات ایشان ، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در حوزه ورزش ضروری است و با توجه به شرایط موجود، ما برای تعالی و پیشرفت بیش از بیش در تمامی حوزه های مختلف خصوصا ورزش استان هیچ چاره ای نداریم جز اینکه از توان و ظرفیت بخش خصوصی، نیروهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد و خیرین ورزشی یار استفاده کنیم. مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در ادامه اظهار داشت : اداره کل ورزش و جوانان استان در راستای سیاستها و اهداف نظام ، مقام معظم رهبری ، دولت و وزارت ورزش و جوانان حرکت میکند و اهداف ما بر اساس توسعه ورزش همگانی ، قهرمانی ، روستایی و نیازهای جوانان است. اسبقیان اظهار داشت: تنها راه برون رفت از برخی مشکلات موجود در حوزه ورزش و جوانان، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است. وی با بیان اینکه بخش خصوصی از ظرفیت بالایی برخوردار است، گفت: امروزه در تمام کشورهایی که استفاده بیشتری از این ظرفیت ها شده، توسعه و تحول چشمگیرتری نیز در حوزه ورزش آن کشور صورت گرفته است. اسبقیان گفت: قطعا با استفاده از برنامه راهبردی وزارت ورزش و جوانان می توانیم تحولات شگرفی در حوزه های مختلف از جمله ورزش به وجود آوریم. او اضافه کرد: جامعه بی تحرک نمی تواند ما را به سر منزل مقصود برساند و ورزش می تواند امید، شادابی و پویایی را به جامعه منتقل کند. در این نشست معاونین و مسئولین گروههای اداره کل و روسای ادارات ورزش و جوانان مسائل مختلف را بررسی کردند.
 ٢٣:٠٩ - يکشنبه ١١ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
شمشیربازی قهرمانی جوانان کشور؛
آذربایجانشرقی قهرمان تیمی اسلحه سابرجوانان شد/ آذربایجانشرقی نائب قهرمان رده بندی نهایی نوجوانان کشور شد
مسابقات شمشیربازی قهرمانی کشور در رده سنی جوانان و در بخش تیمی اسلحه سابر با قهرمانی آذربایجانشرقی به پایان رسید. در ادامه مسابقات شمشیربازی قهرمانی کشور در رده های سنی پایه، دیدارهای تیمی اسلحه سابر در رده سنی جوانان برگزار شد و در پایان رقابت میان این تیم ها که در تهران برگزار شد، آذربایجانشرقی با مدال طلای مهدی مولایی و مدال برنز سجاد فرمانی به مقام قهرمانی رسید. مهدی مولایی ، سجاد فرمانی ، علی هادی مقدم و مهدی ولی نژاد عضو تیم سابر استان هستند.
 ١٣:٣٥ - يکشنبه ١١ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
ورزش و جوانان آذربایجانشرقی رتبه نخست توسعه ورزش همگانی کشور را به خود اختصاص داد
در مراسم اختتامیه همایش پیاده روی بزرگ خانوادگی ارس ،لوح کسب رتبه نخست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در توسعه ورزش همگانی در کشور به اسبقیان اهداء شد
در مراسم اختتامیه همایش پیاده روی بزرگ خانوادگی ارس ،لوح کسب رتبه نخست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در توسعه ورزش همگانی در کشور از سوی دکتر محمد رضا اسد مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان کشور به سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی اهداء شد.
 ١٣:٣٠ - يکشنبه ١١ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ساحلی
شهرداری تبریز در دیداری حساس میزبان صدرنشین است / ساحلی بازان تبریز به دنبال صعود به صدر جدول
در حساس ترین دیدار هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ساحلی کشورمان تیم شهرداری تبریز امروز در دیداری حساس به مصاف تیم صدرنشین گلساپوش یزد می‌رود. هفته هشتم لیگ برتر فوتسال ساحلی کشورمان پس از وقفه‌ای که به دلیل حضور تیم ملی کشورمان در رقابت‌های جام جهانی پرتغال بوجود آمد، از امروز پیگیری خواهد شد که در حساس‌ترین دیدار هفته تیم‌ رده سومی شهرداری تبریز در خانه از تیم صدرنشین گلساپوش یزد پذیرایی می‌کند. شهرداری تبریز که در پایان هفته هفتم با 14 امتیاز در مکان سوم قرار دارد با پیروزی در این دیدار خانگی در بهترین شرایط می‌تواند به صدر جدول این رقابت‌ها صعود کند. مصاف دو تیم صدرجدولی شهرداری و گلساپوش از ساعت 18:15 در پارک صنعت تبریز برگزار خواهد شد.
 ١٣:٢٧ - يکشنبه ١١ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
جامعه ورزش استان داغ دار شد
پیشکسوت و بنیان گذار تیم فوتبال شهرداری تبریز دار فانی را وداع گفت
مجید حمداد پیشکسوت و بنیان گذار تیم فوتبال شهرداری تبریز امروز بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. مجید حمداد پیشکسوت تیم فوتبال شهرداری تبریز که عارضه قلبی داشت، امروز در سن 71 سالگی بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. مدیر کل ، معاونین و کارکنان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی این ضایعه دردناک را به جامعه ورزش استان و خانواده و بازماندگان آن مرحوم تسلیت گفته و از خداوند منان برای ایشان علو درجات و غفران الهی و برای بازماندگانش صبر جمیل مسئلت می‌نماید. مراسم تشییع جنازه آن مرحوم ساعت 10 صبح روز دوشنبه 12 مرداد در وادی رحمت تبریز برگزار خواهد شد.
 ١٢:٤١ - يکشنبه ١١ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
لیلا زارع زاده قهرمان رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان آذربایجانشرقی شد
لیلا زارع زاده قهرمان رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان آذربایجانشرقی شد. رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان آذربایجانشرقی بمدت 3 روز در خانه شطرنج تبریز با حضور 36 شطرنجباز برگزار و پس از 90 بازی در 5 دور به روش سوییسی لیلا زارع زاده اول و محبوبه روحی و فریبا سرچمی دوم و سوم شدند. لیلا زادع زاده که مدالهای جهانی و آسیایی کم بینایان را در کارنامه دارد در رقابتهای شطرنج قهرمانی کشور در قزوین حضور پیدا خواهد کرد. 23 مرداد زمان برگزاری رقابتهاست.
 ١٢:٢٦ - يکشنبه ١١ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
سومین مرحله لیگ کوهستان
علی ظهراب زاده و نیما پاشایی رکابزنان آذربایجانشرقی به مدال طلا و نقره رسیدند و جواز حضور در مسابقات آسیایی مالزی را کسب کردند
مسابقات لیگ کوهستان کشور در رشته کراس کانتری بخش آقایان برگزار گردید و نفرات برتر هر دو رده سنی جوانان و بزرگسالان به روی سکو رفتند و علی ظهراب زاده و نیما پاشایی رکابزنان آذربایجانشرقی به مدال طلا و نقره رسیدند و جواز حضور در مسابقات آسیایی مالزی را کسب کردند. در رشته کراس کانتری بخش آقایان به میزبانی شهرستان گرگان برگزار گردید و بهترین دوچرخه سواران ایران در رشته کراس کانتری رقابت سخت و نفس گیری را به پایان رساندند و نفرات برتر هر دو رده سنی جوانان و بزرگسالان به روی سکو رفتند . این مسابقات در جنگل های النگدره شهرستان گرگان در مسیری که توسط کمیته کوهستان فدراسیون آماده سازی شده بود برگزار گردید و در رده سنی جوانان علی ظهراب زاده و امیر حسین جمشیدیان هر دو از تیم فولاذ مبارکه سپاهان اول و دوم شدند و محمد حسین اسکندری از تیم ارکید شیراز در جایگاه سوم ایستاد . در رده سنی بزرگسالان فراز شکری از تیم جاینت ایران اول شد نیما پاشایی از تیم فستوس ترینیکس نایب قهرمان و محسن رمضانی از تیم فستوس کی تی ام نیز به سکوی سوم پسنده کرد .
 ١٢:٠٣ - يکشنبه ١١ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
در راستای اجرای برنامه های غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی و رییس هیات فوتبال استان سرزده از مدرسه فوتبال و کلاس غنی سازی اوقات فراغت مجموعه ورزشی سردار شهید مهدی باکری بازدید کردند
سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی و جواد ششگلانی رییس هیات فوتبال استان سرزده از مدرسه فوتبال و کلاس غنی سازی اوقات فراغت مجموعه ورزشی سردار شهید مهدی باکری بازدید کردند. این بازدید در راستای اجرای برنامه های غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در تبریز و استان انجام گرفت. اسبقیان در حاشیه این بازدید گفت : اکیپ های بازرسی استانی و شهرستانی روند اجرای برنامه های غنی سازی اوقت فراغت شروع بکار کرده اند و با تاکیدات حضرت آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان و دکتر جبارزاده استاندار آذربایجانشرقی موضوع غنی سازی اوقت فراغت نوجوانان و جوانان و حتی خانواده ها با کمک ارگانها و نهادهای دولتی به امری مهم و ضروری در برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان و در بخش استانی تبدیل شده است.
 ١٩:٥٨ - شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
سرمربی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین:
هر هشت نماینده ایران موفق به کسب سهمیه پارالمپیک ریو از قزاقستان شدند
احمد دلجوان، سرمربی تبریزی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین در بازگشت از رقابت های قهرمانی وزنه برداری معلولین که در کشور قزاقستان برگزار شد، گفت : هر هشت نماینده ایران موفق به کسب سهمیه پارالمپیک ریو از قزاقستان شدند. وی در خصوص این رقابت ها گفت: مسابقات آزاد قهرمانی وزنه برداری قزاقستان، در سطح آسیا و اقیانوسیه بود و 21 کشور آسیایی و 7 کشور از نقاط مختلف دنیا در آن حضور داشتند و اگر کشوری مانند مصر نیز در آن شرکت داشت، مسابقات همانند رقابت های جهانی تلقی می شد.
 ١٦:٥٢ - شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
افتخار زرين براى داوران ايرانى در جهان هندبال/داور تبريزي بازي نيمه نهايي را قضاوت كرد
يكبار ديگر نمايندگان شايسته داورى هندبال كشورمان كلكسيون افتخارات هندبال كشورمان را با برگ زرين ديگرى پربارتر كرده و فعل خواستن را با سربلندى در قاموس توانستن صرف كردند. فدراسيون بين المللى هندبال بر اساس امتيازات عالى داوران ممتاز بين المللى كشورمان، مجيد كلاهدوزان و عليرضا موسويان از تبريز را براى قضاوت ديدار حساس نيمه نهايى قهرمانى جوانان جهان در برزيل بين دو تيم پر قدرت فرانسه و مصر انتخاب كرد. اين ديدار جمعه ساعت ١٨ بوقت محلى (٠١:٣٠ بامداد شنبه ١٠ مرداد به وقت تهران) در تالار "سابيازينهو" شهر اوبرلانديا در مركز برزيل برگزار شد. آقايان كلاهدوزان و موسويان كار بسيار سخت و رقابت ميليمترى با ١٥ كوبل ديگر منتخب جهان داشتند و يكبار ديگر پس از درخشش داوران ايرانى در المپيك ٢٠٠٨ پكن و نوجوانان جهان ٢٠١٠ و ٢٠١٣ و قضاوت سنگين ترين رقابتهاى آسيايى و جهانى در سالهاى اخير، با اين موفقيت برگ زرينى را در افتخارات هندبال كشورمان به ثبت رساندند. ديدار دوم نيمه نهايى قهرمانى جوانان جهان را دانمارك و آلمان برگزار خواهند كرد تا برنده دو بازى، روز شنبه در ديدار فينال تكليف قهرمان جوانان جهان ٢٠١٥ را مشخص نمايد.
 ١١:٤٥ - شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
خبرهایی از ووشوی آذربایجانشرقی
برترین های سومین دوره المپیاد تالو بانوان استان معرفی شدند/ برترین های مسابقات تالو نونهالان،نوجوانان،جوانان پسر انتخابی تیم استان جهت اعزام مسابقات انتخابی تیم ملی مشخص شدند
رقابت های سومین دوره المپیاد ورزشی بانوان درقسمت تالو برگزار شد. این مسابقات در تمامی رده های سنی به میزبانی شهرستان تبریز در سالن ووشو واقع در مجموعه پرواز اجرا و نتایج زیر بدست آمد :
 ١١:١١ - شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رقابت های باشگاهی دوومیدانی جانبازان و معلولین
تیم آذربایجان شرقی مقام دوم پرتاب را هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان بدست آورد
رقابت های باشگاهی دوومیدانی جانبازان و معلولین، بزرگداشت پیشکسوت تیم ملی "سیدسعید چاووشی" با حضور نمایندگان 13 استان کشور برگزار شد. این رقابت ها در قالب سه گروه تخصصی پرتاب های بانوان، پرتاب های آقایان و دو ها و پرش های آقایان برگزار شد. در بخش بانوان، 52 نفر- ماده در قالب 12 تیم حضور داشتند و در بخش آقایان نیز 61 نفر- ماده (13 تیم) در گروه پرتاب ها و 49 نفر- ماده (6 تیم) در بخش دوها و پرش ها شرکت کردند. در بخش بانوان، پرتاب ها: - تیم خوزستان با امتیاز 3738 مقام اول - تیم آذربایجان شرقی با امتیاز 3171 مقام دوم - تیم زنجان با امتیاز 2925 مقام سوم بخش آقایان، پرتاب ها: - تیم لرستان با امتیاز 6527 مقام اول - تیم آذربایجان شرقی با امتیاز 6468 مقام دوم - تیم زنجان با امتیاز 6097 مقام سوم
 ١١:١٠ - شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
آبی پوشان تبریز به مقام سوی مسابقات لیگ دسته یک تنیس آقایان کشور دست یافت
مسابقات لیگ دسته یک تنیس باشگاههای کشور با معرفی تیم های راه یافته به لیگ برتر به پایان رسید و آبی پوشان تبریز به مقام سوی مسابقات لیگ دسته یک تنیس آقایان کشور دست یافت و تیم پایاچوب تبریز به مقام چهارمی رسید. رقابت های لیگ دسته یک تنیس باشگاههای کشور به مدت یک هفته به میزبانی هیئت تنیس آذربایجان غربی برگزار شد و در پایان با حضور ۹ تیم برترین ها معرفی و نمایندگان تهران نیز لیگ برتری شدند .
 ١١:٠٠ - شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>

یادداشت و سخن روز

اوقات شرعی

آب و هوا

عناوین مهم خبری

هدف از ترویج فرهنگ پهلوانی تبدیل باورهای اسلامی و ملی به فرهنگ و اخلاق است
آیین تجلیل از برترین های اخلاق مدار ورزش آذربایجانشرقی برگزار شد
اسبقیان : ورزش شهرستانها باید به سمت علمی کردن و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی هدایت شود/پرورش قهرمان اخلاقی و انقلابی گام بر می داریم
آذربایجانشرقی قهرمان تیمی اسلحه سابرجوانان شد/ آذربایجانشرقی نائب قهرمان رده بندی نهایی نوجوانان کشور شد
در مراسم اختتامیه همایش پیاده روی بزرگ خانوادگی ارس ،لوح کسب رتبه نخست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در توسعه ورزش همگانی در کشور به اسبقیان اهداء شد
شهرداری تبریز در دیداری حساس میزبان صدرنشین است / ساحلی بازان تبریز به دنبال صعود به صدر جدول
پیشکسوت و بنیان گذار تیم فوتبال شهرداری تبریز دار فانی را وداع گفت
لیلا زارع زاده قهرمان رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان آذربایجانشرقی شد
علی ظهراب زاده و نیما پاشایی رکابزنان آذربایجانشرقی به مدال طلا و نقره رسیدند و جواز حضور در مسابقات آسیایی مالزی را کسب کردند
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی و رییس هیات فوتبال استان سرزده از مدرسه فوتبال و کلاس غنی سازی اوقات فراغت مجموعه ورزشی سردار شهید مهدی باکری بازدید کردند

ادارات ورزش وجوانان شهرستانها | ارتباط با ما | اطلاعات تماس كاركنان و مديران اداره کل

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به اداره كل تربيت بدني استان آذربايجان شرقي می باشد.  طراحی شده توسط سیستم مدیریت محتوای آریانیک.